Активісти "Вільних Людей" провели пікет під СБУ з вимогою депортувати Ігоря Шувалова

23.09.2016

Сьогодні, 23 вересня близько сотні активістів всеукраїнської мережі “Вільні Люди” пікетували СБУ, вимагаючи вжити заходів щодо припинення діяльності та притягнення до кримінальної відповідальності злочинців, які працюють на “Інтері”.

Головна вимога - усунути громадянина Росії Ігоря Шувалова та депортувати з України. Він працював в Україні на Віктора Медведчука, згодом - на Сергія Льовочкіна та Дмитра Фірташа, власників телеканалу “Інтер”. Шувалов - головний політтехнолог часів Януковича. Це людина, яка створювала темники та формувала проросійську повістку дня в інформаційному прості під час панування злочинного режиму. Сьогодні він контролює редакційну політику «Інтеру».

У ході пікету, активісти символічно вигнали псевдо-Шувалова з України і скандуючи гасла “СБУ, роби роботу”, “Інтер на цвинтар”, “Шувалов, геть з України”.

“Ми вже давно слідкуємо за діяльністю так званого телеканалу “Інтер”. Те, що ми бачимо у випусках новин – абсолютно неможливо назвати журналістикою. Це неприкрита кремлівська пропаганда", - зазначив Сергій Кузан, координатор мережі “Вільні Люди”, учасник акції.

Він також наголосив, що діяльність “Інтера” загрожує національній безпеці країни в умовах гібридної війни з Росією, оскільки ретранслює російську пропаганду, просуває ідеї “русского міра”, маніпулює свідомістю, перекручує факти. І редакційну політику телеканалу формує громадянин Росії Ігор Шувалов.

Також активісти передали в СБУ лист з вимогами:
- притягнути до кримінальної відповідальності за вчинені злочини проти державної безпеки іноземних громадян: Марію Столярову, Леоніда Муравйова, Ігоря Шувалова, а також посадових осіб телеканалу «Інтер», які формують та реалізують антиукраїнську інформаційну політику телеканалу;
- примусово повернути в країну походження – Російську Федерацію громадянина Шувалова Ігоря.

Також всеукраїнська мережа “Вільні Люди” закликає українських політиків не давати коментарів “Інтеру", не відвідувати телеефіри телеканалу, не спілкуватися з його пропагандистами (журналістами). Особи, які продовжуватимуть співпрацю з російськими пропагандистами «Інтеру» вважатимуться зрадниками національних інтересів та адептами «русского міра» в Україні.

"Ми розпочали власний моніторинг. Всі прізвища тих, хто бігає по ефірах «Інтеру» - нагородимо премією імені Кісельова-Шувалова”, - наголосив Сергій Кузан.