Активісти пікетуватимуть посольство Грузії в Україні, вимагаючи звільнення чеченців з-під арешту

15.06.2015

17 червня, середа, 14:00

Київ, б-р Тараса Шевченка, 25

Активісти пікетуватимуть грузинське посольство в Україні з вимогою припинення арештів чеченців. Факт масових арештів спецпризначенцями, поліцією та військовими Грузії був зафіксований в ніч з 14 на 15 червня: чеченців, що проживають у Панкіській ущелині, було взято під варту без пояснення причин. Попередньо, заарештованих звинувачують у  співпраці з угрупованням «Ісламська держава» і перевезенням жителів Панкіської ущелини до Сирії. МВС Грузії поки не давало офіційної інформації щодо проведеної спецоперації.

Місцеві жителі протестують проти незаконних арештів.

«Нинішній уряд Грузії є диктаторським, антилюдським. Ми не можемо спокійно дивитися, як людей, що не згодні з політикою Іванішвілі, піддають незаконним арештам. Ми підтримаємо чеченський народ», - говорить Тамара Шавладзе, активістка "Антидиктаторського Фронту"

Представники грузинського, чеченського та українського народів, а також активісти Антидиктаторського Фронту вимагатимуть пояснення таких дій та якнайшвидшого звільнення заарештованих. Окрім цього, вони виступлять проти жорстокого поводження з тваринами, що внаслідок повені втекли з зоопарку та були вбиті грузинськими службами.

Довідка (за матеріалом «Радіо Свобода»): Панкіська ущелина розташовується за 150 кілометрів від Тбілісі на кордоні з Чечнею. Росія впродовж довгого часу стверджувала, що сотні бойовиків із Чечні, включно з арабськими ісламськими терористами, перейшли кордон з Грузією і переховуються серед біженців у гірських районах Панкіської ущелини. Але навіть обмежена участь американських військових у боротьбі з цими бойовиками викликає протести в Москві, яка намагалася змусити Грузію провести саме з нею спільні військові операції проти терористів у цьому реґіоні.