8 березня: свято чи ні? Погляд МНКівця на цей день

08.03.2015

Деякі люди, коли з ними розмовляєш про цей день, вдаються до історії: розповідають про маніфестації феміністок, основну масу з яких складали німецькі повії, і з деяким снобізмом показують, що не хочуть бути причетні до цього дійства. Очевидно, що при такому баченні не може цей день асоціюватися з чимось світлим і хорошим. Та й в такому випадку, з чим саме вітати жінку?

Інші, хто не зважає на бруд історії, вітають жінок просто тому, що вони є. Радянський Союз, коли проголосив 8 березня, хотів акцентувати увагу на особливому місці жінки в суспільстві, виділивши для неї цілий день. Це по-своєму правильно, тому що нам потрібно берегти і цінувати цих милих осіб слабкої статі, що нас оточують.

Та все ж, про саму подію. Для мене, як і для багатьох, саме свято має присмак штучності. Чи помічали Ви, як люди говорять? 8 березня! Не день Жінки, не свято Весни, а саме 8 березня. Така назва є нейтральною, вона не несе взагалі ніякого відбитку. Цифра ж не може ні про що говорити. Чи згадаєте ви важливі свята в нашій країні, які просто називають за датою? Мені, наприклад, спало на думку лише 1 квітня та 1 вересня, проте віднести їх до розряду великих свят язик не повертається.

Насправді, коли я роздумував над святами, то зрозумів, що  не сприймаю 8 березня лише тому, що відчуваю свято нерідним і якимось далеким. Взагалі це не тільки цього свята стосується. Американський Halloween також наводить на схожі емоції, хоча зараз він стає доволі популярним.

Біда в тому, що перебираючи різні святкування із закордону, ми часто «затираємо» власні традиції. Йдучи в ногу з часом наші обряди скорочуються і спрощуються. Життя пришвидшується, прискорюємось і ми.

Ще декілька слів про день Матері. Хтось скаже, що це чудова альтернатива 8 березня. Та день Матері - це не заміна чомусь, а повноцінне, особистісне і абсолютно рідне тепло родинного затишку. Символ берегині сімейного вогнища, жіночності і материнства. Ось таке свято потрібно вшановувати і вітати найдорожчих людей.

І друзі, наші дівчата та жінки, потребують уваги кожного дня, а для чого нам шукати привід і чекати спеціального дня, щоб їх привітати?