8 березня киянки вимагали україномовного «глянцю»

10.03.2013
8 березня, у «Міжнародний жіночий день» у столиці молоді киянки вимагали україномовного «глянцю». Серед них були і представники київського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу.
Дівчата символічно у міжнародний жіночий день, як і їхні попередниці у минулому сторіччі, вийшли на вулицю, щоби відстоювати свої інтереси. Зібравшись біля стін української редакції жіночого журналу ELLE, учасниці акції виготовили зі стразів 3-метрове панно з написом «Хочу Тебе українською». Такий  «подарунок» для редакції журналу символізував побажання панянок мати змогу читати його державною - українською мовою.
Учасник акції Іван Кішка, голова київського осередку МНК, прокоментував її суть так: "Я прийшов сюди зі своєю дівчиною, бо вона хотіла підтримати цю акцію. Це своєрідний момент пропаганди. Бо  коли дівчата ще зі школи будуть читати журнали українською, вони будуть бачити, що це дійсно державна мова. І що вона підтримується. У сьогоднішній ситуації виходить, що ми говоримо про те, що в нас державна мова - українська, але навколо все російською. Ми маємо вимагати від редакцій газет та журналів видавати свій продукт в Україні - українською".
На жаль, редакція журналу в Україні не прийняла ні «подарунок», ані підписаний учасницями акції супровідний лист, та навіть не пустила в свої стіни. Наразі виготовлене дівчатами панно передане на зберігання до ЦНВ ім. Ст.Бандери у Києві. Проте, не дивлячись на таку реакцію редакторів, організатори заходу закликають усіх українських читачок ELLE підтримати їхню кампанію, щоб улюблений часопис почав виходити на Україні українською.
Примітно, що саме молодь виходить на такі акції, адже саме від нас залежить якою буде наша держава, як вона розвиватиметься, якою буде наша мова. Не можна мовчати. Неадекватна реакція редакції журналу ELLE ще раз підтверджує байдужість нашого суспільства до виконання законів. І це потрібно змінювати. Поки що в нашій державі діє система "майданів", і поки це діє, доти люди будуть збиратися й вимагати задоволення своїх інтересів. Саме преса, як четверта влада, має говорити голосом суспільства, а коли вона "говорить" російською, хіба можна вважати це суспільство українським?!
Організатори акції: Молодий Народний Рух, ГО «Українська Справа», Спілка української молоді в Україні, Молодіжний Націоналістичний Конгрес та інші громадські активісти.