300 осіб взяли участь у марші слави на Тернопільщині

05.03.2013

300 осіб взяли участь у марші слави на честь Героя України Романа Шухевича в с. Озерна Зборівського району, що на Тернопільщині. Захід, приурочений до річниці пам’яті легендарного Генерала УПА, відбувався 3 березня в рамках молодіжної кампанії “Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань”. Організаторами маршу виступили Зборівський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу та товариства “Просвіта”. В рамках заходу жителі с. Озерна спільно відвідали божественну літургію, панахиду та мітинг-реквієм.

Після літургії в церкві Пресвятої Тройці учасники заходу, скандуючи патріотичні гасла та співаючи українські пісні, рушили маршем до центру села. Тут біля могили “Борцям за волю України” священик о. Колодій відслужив панахиду за Романом Шухевичем. Після панахиди відбувся мітинг-реквієм “Шухевич – герой України” за участі озернянського сільського голови, Богдана Наконечного. У своєму виступі він закликав молодь бути свідомою та непохитною в своїх справах і починаннях, пам’ятати українських героїв та їхні вчинки.

“Не зважаючи на спроби радянської влади приховати правду про геройський чин Романа Шухевича, через стільки років його постать залишається актуальною, а його вчинки справжнім взірцем для майбутніх поколінь. Кожний свідомий українець рівняється на друга Шуха як на особу, котра не тільки виступила проти системи, але й боролася з нею. Його постать надихає робити реальні вчинки, великі справи в ім'я держави. Тому ми не дивуємося, що стільки людей, особливо молоді, прийшло сьогодні на марш слави”, - зазначив координатор заходу, голова Зборівського осередку МНК Василь Мудло.