24 листопада: хроніка непокори

25.11.2013

Не так часто політичні акції отримують масштабну підтримку народу. Але сьогодні, 24 листопада, мітинг опозиції здивував усіх: і організаторів, і учасників, і владу. Політична акція, яку планували як черговий протест, переростає у реальну революцію. Невже українці нарешті усвідомили, що ситуація в їхніх руках?


Сьогоднішній день - дуже насичений. Хода на 12:00 у Києві зібрала, за різними даними, від 100 до 200 тисяч людей з усієї України. Та забудьмо про підрахунки: найправдивіше свідчення - побачити на власні очі. Такого не було з часів Помаранчевої революції. Кількість людей перевершила всі сподівання. Партійні та громадські діячі, небайдужі кияни та гості міста об’єдналися, щоб сказати: “Україна - це Європа!”.


Тим часом, представники “Молодіжного Націоналістичного Конгресу” з усієї України розгорнули великий прапор з тризубом та зірками зі стягу ЄС навколо нього. Пізніше, коли на акції починаються виступи українських співаків, активісти МНК виготовляють банер з лозунгом «Дискотеці – ні! Революції – так!» і йдуть Хрещатиком до стели Незалежності.


“Концерти та гучні заклики також важливі, але треба розуміти, що вже час переходити до активних дій”, –  пояснює заклик Сергій Кузан, голова МНК.


Частина присутніх на мітингу йде пікетувати будівлю Кабміну. Там і стається перша за день сутичка. «Беркут» розганяє натовп гумовими кийками та газовими балончиками. Перші постраждалі.

Мітинг продовжується паралельно і на Хрещатику, де працює пункт допомоги (там можна отримати їжу та гарячий чай),  і біля “Українського Дому”. А на Європейській площі починається розгортання наметів, діє Інфоцентр, в якому можуть записатись усі ті, що потребують харчів чи житла.


Після 23.00 відкривається рух вулицею Хрещатик. Коли мітингуючі перекривають дорогу, під крики «Ганьба» їх розганяють силовики. На головній вулиці столиці вимикається світло і «Беркут» починає відтісняти людей до Європейської площі, де наштовхується на серйозні перепони. Наразі намети під “Українським домом” тримають оборону, МНКівці, які там знаходяться, повідомляють, що до Європейської площі стягується ще більше “Беркуту”. Нещодавно надійшла інформація про те, що коменданту наметового містечка на Хрещатику Андрію Парубію в одній із сутичок зламали палець.


Напруга зростає, а у центр столиці через соціальні мережі активно запрошують людей.


Разом з тим, Євромайдан зараз проходить не лише у Києві. На вулиці Львову вийшло біля трьох тисяч людей. Мітинг там перетворюється на наметове містечко - наразі встановлено близько 20 наметів. Приєдналися до загальнодержавного протесту і діаспори: бастує Польща, Британія, США, Канада, Китай та Індія.