14-та сотня під Києво-Святошинським судом: ''Запобігти провокаціям''

11.01.2014

14 сотня Самооборони Майдану, сформована на основі членства МНК, сьогодні під ранок повернулася від Святошинського РВВС. Там же, ввечері, Автомайдан заблокував автобуси з «Беркутом». Активісти вимагали від силовиків зняти маски та показати свої обличчя. Після тисняви та декількох спроб провокацій, які самооборонці попередили, всі силовики з піднятими забралами шоломів пройшли живим коридором «ганьби» за паркан РВВС.

Після прибуття на місце події, самооборонці стали ланцюгом, допомагаючи уникнути провокацій. Багато радикально налаштованих людей, зокрема і згадувані раніше молоді хлопці у масках, намагалися бити силовиків, підняти забрала їхніх шоломів або зняти їх зовсім. Останні ж не мали змоги пройти до паркану РВВС, поки не відкрили обличчя.

Кожного окремого силовика з тих, хто приймав участь у вчорашніх подіях під Києво-Святошинським судом, зняли на фотоапарати та камери журналісти.

«Ми стояли ланцюгом, тримаючи один одного під руки, стримували людей, щоб ті не «рвонули» на «Беркут». Останні ж були, як мені здалося, присоромленими, а тому - загалом мирними, адже такого приниження вони ще, мабуть, не знали. Це однозначна перемога, тепер ми маємо знімки людей, які били активістів!», - розповідає один з «Вільних людей», МНК-івець із Івано-Франківска Андрій Федорняк.

За словами воєнкома Самооборони Майдану Андрія Левуса, окрім забоїв, у двох бійців 14-ї сотні серйозні травми: черепно-мозкова травма та перелом ноги. «Не забудемо – не пробачимо!», - додає він.

Під гучні крики активістів «Ганьба!» кожен беркутівець проходив живим коридором до відділку. Під кінець ночі там зібралось чимало силовиків. Йшла мова і про те, що окрім трьох автобусів, заблокованих мітингувальниками, до Святошинського РВВС приїхало ще близько 10 транспортних засобів із спецпідрозділом «Берут», які зайшли за паркан установи з іншого боку.