100-річчя бою під Лисонею: боротьба триває

06.09.2016

Народ живе доти, доки пам’ятає свою історію. Так було, є і буде. З 2 до 4 вересня вся Україна відзначала 100-ту річницю однієї із найвизначніших битв Українських січових стрільців – бою під горою Лисонею. До організації заходів долучилися молодіжні громадські організації, у тому числі і Молодіжний Націоналістичний Конгрес.                                         

Заходи, присвячені 100-річчю боїв під Лисонею, тривали чотири дні. Протягом цього часу сотні людей відвідали гору. Одним із цікавих елементів святкування був всеукраїнський табір «ЛИСОНЯ 2016». У ньому взяло участь близько 60 хлопців і дівчат. Для них члени МНК організували теренову гру.

«Теренова гра – це чудова можливість для молоді як активно відпочити, так і відчути атмосферу змагання, бою. Ми були вражені, адже участь брали хлопці і дівчата різного віку, але гра була дуже динамічною. Після неї команди традиційно привітали одна одну», - говорить співорганізатор, член МНК Назарій Шафранський.

Також для гостей святкування МНКівці представили експозицію виставки «УПА: армія нескорених». Тож люди мали можливість дізнатись більше про борців за волю України часів УСС та ОУН, поспілкуватися та задати запитання.

«Історія нашої визвольної боротьби є важкою і тривалою. Але якщо ми вважаємо себе українцями, то повинні її знати. Ця виставка висвітлює події коротко і ясно. Було приємно бачити, що багато людей цікавиться, підходить, запитує. Сподіваємося, що ця подія залишиться у їхній пам’яті і спонукатиме вивчати історію свого народу», - говорить співорганізатор, член МНК Іван Кізюк.