1 рік за графіті?

19.01.2013

19 січня у Сумах пройшов мітинг на захист засуджених хлопців за нанесення графіті з зображенням людини з простреленою головою, яке схоже на президента Януковича. ГО «Українки» спільно з SUMY ULTRAS організували акцію, аби виразити незгоду з таким вироком. Сумський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу долучився до неї.

Близько сотні людей з плакатами у руках (зображення з трафарету) та банером «1 рік за графіті?» зібралися перед будинком Сумської державної адміністрації. Вони організували колону і рушили центральною вулицею до районного суду. Лунали гасла «Влада – злочинець, суддя – українець!», «Один за всіх і всі за одного!», «Саджайте злочинців, а не патріотів!», «Молодь – майбутнє України!».

«Чесно кажучи, я не розумію, як можна ув’язнити за нанесення графіті. До того ж, ніхто не доведе, що людина на зображенні – це Янукович», - вважає Євген Охріменко, член МНК, що прийшов на акцію.

Дійшовши до приміщення районного суду, з’явилися бажаючі висловити власну думку. Так, Андрій Рибалко, голова Молодого Народного Руху на Сумщині, запевнив, що у найближчому майбутньому таких графіті по всій Україні з’явиться дуже багато, адже справжній суддя – це народ, і він не визнає вини хлопців.   

«Дії засуджених – це їхнє бачення світу. Ставлення до політичної ситуації в країні. Це їхнє почуття справедливості. Ці хлопці – краща частина суспільства, адже прагнуть змін і не бояться влади. Ні для кого не новина, що саме влада – це ганебний приклад найгірших людей. Ми повинні показати, що можемо об’єднатися і протистояти», - заявив у своєму виступі Олександр Бойко, голова Сумського МНК.

Нагадаємо, що 14 січня суд міста Суми завершив розгляд кримінальних справ, які порушили проти активістів, що малювали трафарети президента Віктора Януковича з простреленою головою. Таким чином, Михайло Писарцов та Дмитро Данілов отримали 2 роки позбавлення волі, Ігор Ганненко – 1,8 років позбавлення волі, Володимир Никоненко – 1 рік трудової колонії.