У Сумах розігнали конференцію ''Українського вибору''

18.03.2013

18 березня Суми виступили проти "Українського вибору" Віктора Медведчука. Заплановану цим рухом конференцію, присвячену федералізації України, зірвали опозиційні депутати та патріотично налаштовані сумчани.

Віктор Медведчук є кумом обох Володимира Путіна і Дмитра Медведєва, відстоює ідеї федералізації України, другої державної мови — російської, входження України до Єдиного Економічного Простору і Митного союзу Білорусі, Казахстану та Росії, а єдиною законною і канонічною в Україні вважає церкву Московського Патріархату.

Олег Медуниця, народний депутат України, другий Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу разом з депутатом Сумської обласної ради Миколою Клочком та депутатом Сумської міськради Олександром Лисенком висловилися категорично проти зміни адміністративного устрою країни.

Між тим, сумське інтернет-видання Xpress наводить читачів на думку про "інформаційну качку". Нібито ані Олега Медуниці, ані Миколи Клочка, ані Олександра Лисенка, ані натовпу протестувальників перед готелем "Воскресеньський", де мала відбутися конференція, за 15 хвилин до її початку помічено не було. За інформацією Xpress,  конференцію просто перенесли на 28 березня 2013 року. Але  ніякої "качки": навіть сайт "Українського вибору" опублікував повідомлення про зрив конференції "з застосування фізичної сили".

Проте, зрив конференції відбувався спокійно – з цього приводу Олег Медуниця написав у своєму Фейсбуці: "Сьогодні у Сумах відвідав "конференцію" українського вибору. Про федералізацію поговорити. Прийшли ми з колегами, посиділи, а організатори кудись порозбігалися".

Свою позицію він пояснює тим, що Конституція визначає Україну як унітарну республіку. Федералізація є першим кроком до втрати територіальної цілісності країни і як наслідок – незалежності. Тому будь-які спроби федералізації - це пряма загроза національній безпеці України.

Нагадаємо, Молодіжний Націоналістичний Конгрес підтримав Олега Медуницю на виборах до Верховної Ради у 2012 році.