Табір - джамборі "Повстанська Ватра"

Слово “джамборі” в перекладі з мови американських індіанців означає “збір усіх племен після довгої війни” чи “велика рада”. Табір-джамборі в сучасному розумінні означає: зліт, фестиваль, розваги і змагання, але з насиченішою, цікавішою, а головне – кориснішою програмою.

Ідея проведення молодіжного табору-джамборі „Повстанська ватра” виникла у середовищі Молодіжного Націоналістичного Конгресу ще у 2002 році. Метою заходу було визначено гідне відзначення ювілейної дати – 60-ї річниці Української Повстанської Армії та інформування молоді про національно-визвольний рух на Україні у середині XX століття. 

Протягом 2002-2010 років українську молодь радо приймали землі Рівненщини (місце геройської загибелі командира УПА-«Північ» Клима Савура), Волині (терен Колківської республіки УПА), Вінниччини (місце останнього бою командира УПА-«Південь» полковника Омеляна Грабця - „Батька”), Сумщина (території, де у 1770-80-х роках діяли повстанські гайдамацькі загони запорізького козака Семена Гаркуші та батьківщина останнього кошового Петра Калнишевського) та Київщини (де в 1768 році відбувалося гайдамацьке повстання на чолі з М.Швачкою та А.Журбою).

У 2008 році табір був поділений, тож одночасно відбувався в двох місцях – на Тернопільщині, поблизу села Слов’ятин Бережанського району на місці ви шкільної бази сотні «Бурлаки» Подільської воєнної округи УПА, і на Харківщині у Зміївському районі – східному форпості Київської Русі, місцях боїв княжих дружин з половцями. В 2009 році табір також приймав Слов`ятин . 

У 2011-2013 роках табір проводився на Івано-Франківщині, на березі річки Дністер, в околицях села Уніж. Уніж – це місце для спілкування та спільної праці людей різних інтересів та професійної спрямованості, яких об’єднує бажання побудувати сильну та багату Україну.

У 2015-2016 роках табір проводився в Київській області.