Щоб оминути жорстоке ставлення правоохоронців, нам потрібно змінювати систему зсередини

 

Станом на середину вересня 2021 року майже 22 тис. осіб уклали контракт на військову службу. Одним з них є Тарас Мартинів — Дійсний Член МНК. Останні п’ять років він активно розвивав патріотичне середовище в Тернополі у лавах Молодіжного Націоналістичного Конгресу, а зараз проходить службу в окремому загоні спеціального призначення “Азов”. Про те, як громадському активісту служити у внутрішніх військах та з якими викликами доводиться стикатися в армії — читайте з перших вуст.

 

Коли я прийшов у військкомат на комісію та направлення на військову контрактну службу,  мені  заявили, що я “ухилянт” та ще й переховуюся.

 

Як громадянин України, я вирішив захищати нашу державу. Найближчі люди знали про моє бажання піти на контрактну службу у морську піхоту. Я готувався і фізично, і психологічно, також готував до цього своїх близьких. Коли я прийшов у військкомат на комісію та направлення на військову контрактну службу,  мені  заявили, що я “ухилянт” та ще й переховуюся. Хоча я зголосився на службу одразу після випуску з університету. Такий підхід є проблемою системи та здебільшого окремих людей в ній, які по вуха загрузли в корупції й досі ведуть свою діяльність за радянськими принципами. Це ще більше демотивує молодих людей іти на строкову військову службу.

 

Після 5-и діб на розподільному пункті та ряду спроб вирішити ситуацію, я був змушений йти на строкову службу й обрав  першу кращу частину. Нею виявилася 3012 військова частина в Одесі, в якій був майже рік: 6 місяців строкової служби й 4 місяці контракту. Вже у вересні цього року я перевівся до полку “Азов”.

 

Дизайн без назви (1).png

 

Впоряд та деякі елементи схожі до МНКівських, тож досвід, який я здобув на вишкільних таборах, допоміг успішно пройти курс.

 

Для того, щоб туди потрапити, я пройшов Базовий Курс Бойової Підготовки (БКБП). Там  я провів 5 тижнів: проходив різні дисципліни, по кожній з яких складав екзамен. Впоряд та деякі елементи схожі до МНКівських, тож досвід, який я здобув на вишкільних таборах, допоміг успішно пройти курс.

 

Ставлення до внутрішніх військ в суспільстві специфічне. Під час Революції Гідності “Беркут” вбивав людей, які вийшли на мирний (!) протест, а під час громадських акцій неодноразово вчиняється тиск та провокації з боку поліції та інших силових структур. Тож, щоб оминути жорстокого ставлення від правоохоронців, нам треба змінювати цю систему зсередини: не дозволяти втілювати злочинні накази чи віддавати їх, а для цього потрібно бути у вищому керівництві.

 

За декілька місяців служби в Нацгвардії виникало багато дискусій щодо Революції Гідності, України, патріотизму. У 18-20 річних хлопців, що стирають берці на плацу, відточуючи стройову підготовку, немає розуміння поняття державності, державних інститутів та цінностей держави.

 

Дизайн без назви (2).png

 

Українське військо потребує фахових істориків та правознавців. Було б дуже добре, якби  в армії молоді хлопці могли б почути щось з історії, почитати статут та змінити своє ставлення до вище перелічених речей. Роботи ще багато, та все має реалізовуватися комплексно. Ще в школі мають навчати історію України без російських наративів, руйнувати закоренілі міфи й з колиски прищеплювати любов до України.

 

А далі ми всі маємо розбудовувати та зміцнювати Україну на кожному фронті: освітньому, економічному, інформаційному, політичному та військовому.

 

27/44 Радо й без нарікань виконуй покладені на Тебе обов'язки, щоб власною працею й наявними вартостями здобути собі право на провідництво.

 

Довідка: Тарас Мартинів — Дійсний Член Молодіжного Націоналістичного Конгресу з 2017 року, колишній член Проводу та інформаційно-пропагандивний референт Тернопільського осередку організації. Був представником МНК та членом в Міській молодіжній раді Тернополя.