Богатирчук Олександр

Роки життя: 15 жовтня 1983 - 6 травня 2002

Місце народження: Київ

Громадська діяльність

1999 рік. Олександр вступає до лав Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів, де згодом стає інформаційним референтом.

2000 рік. Стає головою Київської міської організації Молодіжного Конгресу. У 16-річному віці виконує обов'язки інформреферента Секретаріату Конгресу Українських Націоналістів та бере активну участь в розбудові організаційних структур.

Стає членом Юнацтва ОУН, а потім — дійсним членом Організації Українських Націоналістів.

Діяльність в МНК

2001 рік. 10 лютого на Установчому Зборі МНК Олександр Богатирчук обраний інформреферентом та членом Центрального Проводу МНК.

Створює інформаційний бюлетень МНК "Терен-Україна" та націоналістичний Інтернет-портал. Як працівник Відділу інформації та аналітики Центру Національного Відродження ім. Степана Бандери, займається аналітичними дослідженнями та політичним прогнозуванням, зокрема й під час виборчої кампанії.

Олександр Богатирчук виступив організатором протестних акцій МНК щодо некоректного формулювання питань першого Всеукраїнського перепису 5-14 грудня 2001 року в мовній та етнічній сферах. Був автором ідеї блоку "Проти всіх", який підняв неабиякий галас на Парламентських виборах 2002 року.

У середовищі МНК його називали "Професором", в лавах ОУН Олександр мав псевдо "Чорний".

Загибель та пам'ять

6 травня 2002 року Олександр Богатирчук помер за невідомих обставин. Офіційна версія слідства — самогубство.

У 2005 році вийшла збірка публікацій Олександра Богатирчука "В ім'я нації".

 

В інформаційно-пропагандивній реферантурі МНК на всеукраїнському рівні створена премія імені Олександра Богатирчука, в рамках якої всі осередки організації змагаються в інформаційно-пропагандивній роботі.