Відбулись перші покази фільмів ''Кіномарафону нескорених націй''

29.09.2016

Відбулись перші покази фільмів у рамках “Кіномарафону Нескорених Націй” Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Цього разу проект відбувся у семи містах України: Луцьку, Києві, Тернополі, Дніпрі, Полтаві, Бурштині, Мелітополі. Найближчим часом планується і у Львові.

У  Тернополі зібралося близько 150 людей, які дивилися кінострічку про боротьбу Ірландії за незалежність “Майкл Коллінз”. Коментарі стосовно фільму були позитивні. Ось так прокоментував кіномарафон голова Тернопільського МНК  Дубовий Василь: «Це щось значно більше, ніж організація корисного дозвілля молоді. Показуючи яскраві історичні приклади боротьби за свої права українського, ірландського, грузинського  народів ми намагаємось формувати той сучасний пласт молоді, який і сам не матиме права на капітуляцію».

У Києві переглянули фільм “Майкл Коллінз”. Після перегляду відбулося обговорення щодо сюжету та головної думки фільму.

У Бурштині на фільм зібралося до 40 людей. Вони переглядали стрічку про російсько-грузинську війну 2008 року “П’ять днів у серпні”.

«Кінопоказ пройшов добре. І такі заходи дуже потрібні у нашому місті, адже ми даємо молоді альтернативу: у п'ятницю ввечері можна не тільки попити пива на лавочці в парку і сходити на дискотеку, але можна і розвиватися - прийти і подивитися фільм, потім – обговорити його» - так прокоментував кінопоказ у Бурштині Андрій Федорняк.

У всіх містах велися тривалі дискусії щодо побаченого. Глядачі висловлювали свої позитивні та негативні емоції та думки стосовно фільму. Адже з цих фільмів можна почерпнути для себе жагу до дії, жагу щось робити, щось змінювати, тому що вони засновані на реальних подіях з реальними людьми.

Нагадаємо, суть “Кіномарафону Нескорених Націй” - проведення кінопоказів історичних фільмів про національно-визвольну боротьбу українців та інших націй, інформаційний, економічний, політичний та соціальний вимір гібридної війни та можливості протидії як в особистому та національному масштабі, так і на міжнародній арені.

Незабаром – графік нових показів.