В Києві діє новий центр допомоги учасникам війни на Донбасі та Музей Героїв АТО

18.11.2016


При Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відкрито Координаційний центр допомоги учасникам АТО та їх сім’ям. Центр буде надавати всебічну підтримку учасникам російсько-української війни й сприяти адаптації вояків у мирному житті.

За словами керівника Координаційного центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Вікторії Самойленко, керівництво КНЕУ максимально пішло на зустріч організаторам Центру та надало приміщення, де з військовими будуть працювати волонтери, надаючи їм юридичні консультації, проводячи перенавчання та психологічну реабілітацію.

Також у розпорядженні військових – відвідувачів Центру будуть тренажерна зала, басейн, бібліотека. На території університету діятиме і Музей героїв АТО, де будуть зібрані експонати, що мають відношення до війни на сході України, бойові трофеї, патріотичні плакати тощо.

“Нікого не залишити сам на сам з його проблемою, допомогти кожному – таке наше прагнення. Кожен вояк має відчувати підтримку українського суспільства. Обов’язок кожного свідомого українця – зробити все, що від нього залежить, аби наші герої могли безболісно повернутися до мирного життя. Ми шануємо ваш подвиг і будемо разом з вами наближати такий бажаний мир, мир, якого так довго прагне Україна та український народ!”, – такими теплими словами військових вітали волонтери, представники органів влади, студентський та викладацький колектив КНЕУ під час урочистого відкриття Центру.

Координатор волонтерської мережі "Вільні Люди" Дмитро Жмайло зазначив, що сьогодні, коли волонтерська діяльність зменшується порівняно з попередніми роками, цей проект є життєво необхідним і "Вільні Люди" готові співпрацювати з Координаційний центром допомоги учасникам АТО та їх сім'ям.

На відкриття з’їхалися вояки з різних куточків України – Дніпра, Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу, Донецька, Чернігова, – бійці ЗСУ, Національної гвардії, добровольчих батальйонів, а також представники відомих волонтерських організацій та ініціатив, зокрема, “Захист патріотів”, “Вільні Люди”, “Набат Кривбас” тощо.

Учасники заходу мали змогу подивитися святковий концерт, вшанувати пам’ять полеглих за волю України і помилитися за кожного, хто захищає нашу державу від агресора. Буквально зі слізьми на очах гості слухали виступи українських вояків, волонтерів та військових капеланів, які пройшли через жахіття війни. Багато хто отримав інвалідність, практично кожен втратив побратимів… Тим не менш, ці люди не зламалися, своїм прикладом вони продовжують надихати українське суспільство і виховувати у молодого покоління почуття патріотизму, почуття безмежної любові до України.