Усі поранені бійці АТО отримають статус учасника бойових дій

19.06.2015

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, згідно з яким усі поранені в АТО бійці отримають статус учасника бойових дій, -інформує "Український тиждень".

Про це заявив автор законопроекту, голова Комітету з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО та людей з інвалідністю Олександр Третьяков, інформує прес-служба «БПП».

За словами Третьякова, тепер всі учасники АТО отримають відповідний статус.

«Бійці, які приймали участь у бойових діях,  отримають статус учасників бойових дій. Простіше кажучи – хто тримав в руках зброю – той є учасником бойових дій. Ті громадяни, хто брав участь в АТО, як цивільний, стають учасниками військових дій», – пояснив народний депутат.

Він також зазначив, що прийнятий закон розповсюджується не тільки на бійців офіційних державних підрозділів, а й, частково, на членів добровольчих батальйонів.

«Зараз лунають звинувачення на адресу влади, що, наприклад, члени Правого сектора, які отримали поранення в зоні АТО, не можуть отримати статусу учасників бойових дій. Так, ті батальйони, які не увійшли до лав регулярної армії, підрозділів МВС, або інші законні формування, вони не були учасниками бойових дій, за виключенням людей, які отримали інвалідність, та загиблих. Закон №1688 врегулював це питання», – наголосив Третьяков.

Станом на початок червня статус учасника бойових дій отримали 52,5 тис. бійців АТО.