У столиці близько тисячі прихильників євроінтеграції оголосили про початок євронаступу на бездіяльність політиків

03.09.2013

У Києві відбулася акція «2 вересня - Євронаступ на бездіяльність політиків!», в якій взяли участь близько тисячі прихильників євроінтеграції з різних частин України. Серед них – члени МНК, адже Молодіжний Націоналістичний Конгрес, підтримуючи євроінтеграцію, долучився до акції в якості партнерської організації. Захід розпочався біля приміщення комітетів Погоджувальної ради Верховної ради України, звідки активісти пройшли колоною до Кабінету Міністрів України та завершили свою акцію біля будівлі Адміністрації Президента України.

Попереду колони учасники акції несли банери із надписами «Євронаступ», «Європлан»,  символіку ЄС та України, а також скандували гасла: «Україна – це Європа», «Україна! Права! Європа» та інші.

Серед основних вимог активістів «Євронаступу»: розглянути протягом наступної сесії парламенту усі необхідні євроінтеграційні закони, представити для громадськості та партнерів з Європейського Союзу всі необхідні концепції реформ, а також забути про партійність до саміту у Вільнюсі і працювати виключно на національні інтереси України.

«У 2008 році Росії вдалось провести масштабну спецоперацію і не випустити Україну зі сфери свого впливу. В. Путін з трибуни залу Кремля дякував працівникам спецслужб за «вдало проведену операцію» по недопущенню України в НАТО. Росія й зараз задіяла свою «5-ту колону» в Україні – комуністів та проросійську частину «регіоналів» – щоб зірвати підписання відповідної угоди. Завдання громадськості сьогодні – тиснути на політиків, щоб та історія не повторилась під час листопадового саміту Україна-ЄС у Вільнюсі», - зазначив голова МНК Сергій Кузан під час свого виступу біля комітетів погоджувальної Ради ВРУ.

Учасники акції передали свої вимоги та розроблений експертами Національного круглого столу план дій для виконання вимог зі «списку Фюле» - Європлан до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента.

Нагадаємо, що громадські активісти, науковці та експерти, зокрема, В. Брюховецький, С. Бондарчук, Є. Іхельзон, Я.Грицак, В. Кіпіані, К. Матвієнко та інші, ініціювали створення тристороннього (громадськість, влада та опозиція) Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього». Політичний етап якого відбувся 7 серпня за участю представників громадськості та опозиції. Наступний етап круглого столу відбудеться в середині вересня, очікується, що в засіданні візьме участь єврокомісар Ш.Фюле.