У Харкові під вікнами міліції спиляли двометровий металевий хрест воїнам УПА

06.02.2014

У Харкові невідомі спиляли пам'ятний хрест воїнам Української повстанської армії, встановлений у Молодіжному парку, - пише Gazeta.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Двометровий металевий хрест, стилізований під березу, знесений, знищений. Видно сліди спилу на залишку труби, зірваний напис "Українській Повстанській Армії". Навколо на снігу - купа слідів", - повідомив активіст Спілки української молоді Роман Черемський.

Він повідомив, що зникнення пам'ятного знаку воїнам УПА виявив в середу ввечері і поінформував про подію правоохоронців: спочатку усно, а потім подав заяву до Київського райвідділу міліції Харкова.

Р.Черемський також підкреслив, що райвідділ знаходиться в безпосередній близькості від Молодіжного парку. "З вікон райвідділу видно (місце, де був встановлений пам'ятний знак), неможливо було не побачити і не помітити, як його спилюють!", - зазначив активіст.

У міліції повідомили, що не відкриватимуть справу щодо знищення хреста УПА, бо він "не є пам'ятним знаком" і не перебуває на балансі міста.

Пам'ятний знак УПА в Харкові був встановлений у Молодіжному парку Харківською облорганізацією Народного Руху України в 1992 році з дозволу Харківської міськради. 20 грудня 2006 р. пам'ятний знак був знесений членами Євразійського союзу молоді, але незабаром його відновили. Пізніше представники лівих політичних партій неодноразово вимагали від міської влади знести пам'ятний знак УПА.

26 квітня 2013 р., невідомі викрали частину пам'ятника - масивний гранітний камінь. Міліція внесла даний факт у Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.296 ( хуліганство) Кримінального кодексу України.