Свято незалежних українців

26.08.2013

День Незалежності, який українці відзначають 24 серпня – свято для більшості громадян України. Щоправда, для когось це, здебільшого, просто додатковий вихідний, для когось – привід виїхати на природу чи подивитися вечірній феєрверк, а для когось – викопати картоплю. Хтось взагалі не приймає це свято, тужливо пускаючи сльозу за «совком». Проте є такі, які вважають незалежність результатом довготривалої боротьби нашого народу за визволення, яка триває й нині.

Тож як відзначають День Незалежності МНКівці?

На вершинах самостійності

Українські Карпати – ось традиційне місце, яке відвідують сумські МНКівці 24 серпня вже кілька років підряд. Цього року група, яка назбирала 25 охочих, вирушила північно-західними Горганами.

«Раніше ми сплановували маршрут таким чином, щоб 24-го серпня бути у Львові. Дітям дуже подобалося святкувати в такому українському по духу місті. Та зараз непогано проводимо свято і в горах – співаємо зранку Гімн України, весь день йдемо з піднятим прапором, а ввечері проводимо гутірку про український націоналізм», - говорить Олександр Бойко, голова Сумського МНК.

Та свято відбувається не лише в Карпатах, а й у самому місті Суми. Громадські організації міста вкотре проводять Парад вишиванок. Центральна вулиця міста, Соборна, майорить біло-червоно-чорними кольорами. Учасники параду, яких більше сотні, вітаються між собою: їх давно познайомила громадська активність.

«Сьогодні не лише ми прийшли у національному вбранні. Там, у парку, наприклад, «регіонали» концерт влаштували. Співають чомусь, щоправда, Лєонтьєва.  Проходила повз і дивлюся: теж усі у вишитих сорочках. На парад не прийшов ніхто з них», - говорить Софія, яка цього літа побувала на таборі МНК «Коловрат».

Будь незалежним – живи тверезо!

Озброївшись цим гаслом, громада Рівненщини проводить антиалкогольну акцію, яка ставить за мету привернення уваги громадськості до факту аномально високого рівня вживання алкоголю та тютюну.

«Наша держава займає чільні місця у світі серед країн, народи яких спиваються і вимирають.  Тож акція спрямована на підтримку антиалкогольного законопроекту №2062. У разі прийняття цього законопроекту буде заборонена реклама алкогольних виробів і вони стануть не такими доступними, як зараз. Українська молодь має стати незалежною від алкоголю», - пояснює суть акції МНКівець Олександр Онищук.

На завершення, молодь виливає алкогольні напої у каналізацію та збирає підписи на підтримку антиалкогольних ініціатив, зокрема проекту закону №2062.

Та не лише рівненська молодь у День Незалежності України вирішила продемонструвати незалежність від шкідливих звичок. Львів’яни організували здоровий забіг дистанцією в 30 км: стартувалио від площі перед Оперним театром, через Зимну воду - і в Рудно. Повернулися до Львова тим же маршрутом.

Прапор, що майорить на найвищій точці Лівобережної України

І хоч гора Пивиха у висоту сягає всього 168 м, Полтавські МНКівці вирушають у мандрівку, щоб у День Незалежності встановити прапор Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Хлопці говорять, що важливою є сама подорож, адже має вишкільну мету: впродовж мандрівки молодшому членству розкажуть про те, якою ціною здобувалася омріяна століттями незалежність України. Повернутися планують 25 серпня ввечері.

Ті ж, хто не долучився до мандрівки, беруть участь у заходах, організованих у місті. Зокрема, до «побудови» живого тризубу. Та за словами Гліба Стрижка, члена Полтавського МНК, Полтавська ОДА вже вдруге не надала організаторам можливість сфотографувати сформований тризуб з будівлі ОДА.

Окрім цього, молоді патріоти прибрали частину гори, яка потерпає від засилля не надто чистолюбних відпочивальників, адже гасло кожного МНКівця - "Після нас має бути чистіше, ніж було до того!". Крім цього полтавці  купалися у "кременчуцькому морі", розважалися та набиралися сил перед осінню.

Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань

Тернопільські МНКівці вирішили долучитися до акції громадської ініціативи «Героїка», відвідавши на Микулинецькому цвинтарі могили борців за волю України. Поклали квіти Петру Голояді та Якову Пришляку.

«Вони були першими, кому польська влада офіційно винесла вирок страти за причетність до ОУН. Ці діячі були вбиті ще до смертей Біласа і Данилишина, поховані в Тернополі», - говорить МНКівець Василь Дубовий.

Також активісти відвідали Могилу Січових стрільців, бійців Української Галицької армії та Братську могилу померлих унаслідок сталінських репресій. Вислухавши про діяльність померлих діячів, запаливши свічки і помолившись, наприкінці всі учасники акції співають Гімн України.

«Шануймо традиції своїх пращурів!»

Урочистості у Харкові почалися зі святкового велозаїзду, до якого, зокрема, долучилися велосипедисти у вишиванках. За словами МНКівця Михайла Бондарєва, до багатьох велосипедів були прикріплені  українські прапори та інша патріотична символіка, і це виглядало дійсно вражаюче. Всі дійства організовані суто громадськістю міста, і не мають жодного політичного забарвлення. Саме тому з кожним роком до них долучається все більше молодих людей.

Пізніше всі бажаючі долучилися  до щорічної Вишиванкової ходи, а коли стало сутеніти, харків’янини  взяли участь у флеш-мобі «Свічкова ілюмінація». Учасники якої виклали біля підніжжя Кобзаря зі свічок Державний Герб України — Тризуб.

«Напередодні Дня Незалежності ми всі мали змогу переконатися, як сумлінно міська влада готувалася до сумнівного свята «Асвабаждєнія» Харкова. Понавішували усюди банерів з радянськими зірками, навіть випустили тематичне морозиво для дітей. Але молодь яка була на акції - повна протилежність тій, яку хоче культивувати сьогоднішня харківська влада. Це патріоти України, яким не байдуже в якій країні їм завтра жити. І з кожним роком таких людей стає більше», - говорить Андрій Руденко, голова Харківського МНК.

Прапор – на Говерлі

Сходити на гірські вершини на свята – вже не дивина для Молодіжного Націоналістичного Конгресу. 23 серпня, в День Державного Прапора, Івано-Франківський осередок МНК разом з «Молодою Просвітою» м. Бурштина відзначили це свято символічним сходженням на найвищу гору України - Говерлу. Націоналісти піднялися на вершину з синьо-жовтими стягами, а також разом зі священиком – отцем Миколою, який відправив невеличку службу, освятили Державні Прапори і заспівали Гімн України.

«Я дуже радий, що сьогодні ми відсвяткували наше свято саме таким чином. Адже піднятися на Говерлу не так легко, як здається на перший погляд. Також дуже приємно, що зголосилося так багато молоді», - говорить один із організаторів акції Горлатий Юрій.

Для нас незалежність України - це свобода людей і вільний вибір свого життя. І тільки ми вибираємо: чи бути пасивним спостерігачем, чи активно розвивати свою державу у правильному руслі.