Росія не збирається передавати Україні закордонну власність СРСР або платити за неї

04.01.2012
Управління справами президента Росії має намір вимагати від України врегулювання питання про закордонну власність колишнього СРСР, заявив керівник справами президента Росії Володимир Кожин.
«Проблеми власності залишилися тільки з Україною, і вони торкаються близько 10 країн, у тому числі Австрії і Японії. Ми з українськими партнерами знаходимося у фазі мовчазного протистояння. Угоди з Україною з цього питання немає» — повідомив Кожин.
Він сказав, що спільно з МЗС Росії ведеться активна юридична робота з процесу перереєстрації власності колишнього СРСР на РФ.
Відповідаючи на питання, чи не була запропонована Україні грошова компенсація за об'єкти на які вона претендує, Кожин заявив: «Не пропонували і не збираємося. Чому ми щось повинні давати?».
Управління справами в зв'язку з цим сказало, що Росія у складні 90-і роки узяла на себе тягар погашення зовнішніх боргів Радянського Союзу і погасила ці борги. Уся власність СРСР за кордоном залишилася за Росією.
«При цьому потрібно враховувати різницю ціни грошей 90-х років і нині. Тоді Росія сама була напівголодна, але виплачувала зовнішні борги», — підкреслив Кожин.