Російська пропаганда провалилася в українському прокаті

27.03.2012

Скандальний в Україні фільм російського виробництва “Август. Восьмого” в Україні зустрів прохолодну реакцію глядача і бурхливу реакцію громадськості. Глядач з куди більшим задоволенням дивиться голлівудські фільми типу “Джон Картер” та сучасну мультиплікацію типу “Лоракс”, ніж казочку про “п’ятиденну війну” в Грузії з точки зору Кремля.

Громадськість же зустріла фільм вимогами про недопущення його до прокату. У всі можливі інстанції понесли папірці, сподіючись на невидачу Держкіно прокатної ліцензії або заборону з боку Нацкомморалі. У Фейсбуці створили спільноту проти російської брехні.Подейкують навіть, що грузинська сторона дипломатично просила не показувати цей фільм.

Потім інформаційні агенції сповістили, що фільм заборонений в прокаті міністерством культури України, що підняло на вуха російських дипломатів та продюсера фільму, який назвав українських чиновників фарисеями, та порахував збитки від невиходу картини в прокат. Також це дуже засмутило іншого продюсера, Ф. Бонадрчука, який лицемірно заявив, що “фільм можуть дивитися навіть діти”. Звісно, якщо він мав на увазі, що це — казка, тоді важко з цим сперечатись.

Втім, Держкіно швидко спростувало інформацію про заборону прокату — насправді, вони просто ще не видали прокатної ліцензії. І вже 15 березня фільм таку ліцензію отримав і кінотеатри пустили стрічку на екрани. Але очікуваного ефекту від показу в Україні творці цього не отримали. Як власне, і в Росії, де з 16 млн. доларів, витрачених на нього прокат окупив трохи більше половини. Складно сказати, чи шедевральна брехня про війну не просякла розуми росіян, чи вони так само більше полюбляють голлівудське кіно, хай як його лають. В Україні ж фільм отримав, за даними російського сайту, аудиторію в 3 тис. глядачів, що, до слова, на половину менше, ніж захід у Фейсбуці проти засилля російської телеіндустрії на українських телеканалах, і збори його так само мізерні.

Незалежно від комерційного успіху російської пропаганди в Україні, кампанія проти цього фільму триває. Не виключено, що вона може розширитися на наступний продукт російського агітпропу— фільм “Матч”.

У Фейсбуці був також створений захід проти російської політичної пропаганди у кіно, що закликає бойкотувати “Серпень. Восьмого”, а ініціативна молодь з руху “Відсіч” поширює листівки з закликом до бойкоту фільму біля київських кінотеатрів.

На щастя, російська пропаганда не витримує конкуренції в українському прокаті. Але тенденція зовсім не тішить. Спочатку вийшов “Примарний вершник: Дух помсти” в російському перекладі, тепер пропаганда війни у “Серпні. Восьмого”, а незабаром — вихід фільму “Матч”, в якому українці показані як поплічники фашистів. Тому не дивно, що український глядач все ж ходить на голлівудські мультики.