Представниця МНК здобула стипендію з фонду імені Вєжбянського

14.03.2013

Молодіжний Націоналістичний Конгрес вітає Ірину Вівсяну, члена МНК, з високим досягненням - вона здобула престижну стипендію під час навчання в Опольському університеті. 

Стипендія з фонду імені Вєжбянського вперше була видана в 2007. При присвоєнні стипендії враховуються два фактори. Перший - висока результативність навчання. Другий і важливіший  - активна життєва позиція й участь у житті унверситету. Щороку така стипендія надається двом студентам. Стипендію вручає проректор Вєслава Пьонтковська - Степаняк на урочистому відкритті навчального року в присутності всього науково-викладацького складу університету.

"Опольський університет  відкритий для студентів із країн східного партнерства. Він надає їм безліч можливостей. Яскравим прикладом цього є стипендія імені Болеслава Вєжбянського, яку кожного року видають кращим студентам з України і Білорусі", - говорить Ірина.

Довідка: Болеслав Вєжбянський — польський журналіст, політик, письменник і громадський діяч (1913-2003). Свою активну діяльність розпочав ще в гімназії як харцер (польський скаут). В університеті був редактором студентської газети. В 1939 році був в еміграції. Спочатку у Франції, а потім в Англії. Під час війни працював воєнним кореспондентом. Після війни почав співпрацювати з “Голосом Америки”, а вже в 1956 році переїхав жити до США. Там він був одним із засновників і першим редактором польського журналу „Nowy Dziennik”, який виходив в Нью Йорку, а також одним із директорів Конгресу Американської Полонії. За свою активну діяльність на користь Польщі був нагороджений Орденом Відродження Польщі (1993), Орденом Заслуг перед Республікою Польщі (1993), а в 1999 отримав вижчу державну нагороду — Орден Білого Орла. Свій благодійний фонд заснував за рік до своєї смерті. Крім стипендій, з коштів фонду був побудований будинок Інституту Політології, який також зараз носить його імя.