Помічники Святого Миколая вітають своїх Героїв

24.12.2012

Кожен українець знає: 19 грудня – День Святого Миколая. Існує традиція, що в ніч з 18 на 19 батьки кладуть слухняним дітям подарунки під подушки. Вони зберігають у таємниці свою причетність до подарунків, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого.

Сучасні українці шанують свято, зберігаючи традиції. Але не тільки дітей вітають 19 грудня. Так, молодь Львівщини і Тернопільщини, щорічно організовує кампанії, метою яких є привітання ветеранів УПА. При чому вони не засекречують свою причетність до подарунків Героям, адже борцям за Україну важливо знати, що про них пам’ятають, їх шанують і беруть за приклад. Цього року до них приєдналися й активісти з Івано-Франківська.

Так, місцевий осередок Молодіжного націоналістичного конгресу провів у Тернополі грудневу акцію «Миколай для твоїх героїв». У рамках заходу волонтери зібрали та передали тернопільським ветеранам визвольних змагань подарунки від Святого Миколая. Мету акції організатори пояснюють гаслом: «Герої живуть доти, доки їх пам’ятають».

«Важливість нашої акції я повністю зрозуміла лише тоді, коли в день Св. Миколая на власні очі побачила, наскільки ветеранам важлива наша увага й шана. Вони більше, ніж  подарункам, раділи тому, що про них пам’ятають», - ділиться враженнями волонтер Катя Пархут.

А 20 грудня активісти Сокальського МНК, що на Львівщині, навідалися до Станиці Братства ОУН-УПА. Зустрівшись із Героями, молодь привітала їх зі святом Миколая. Побажавши їм міцного здоров’я та довголіття, вручили подарунки. Кілька членів УПА поділилися з молоддю своїми спогадами про події минулого століття.

Днем пізніше помічники Святого Миколая відвідали близько ста ветеранів УПА у Львові. Акція «Операція УПА: Миколай для твоїх героїв» проходила з ініціативи львівського осередку Молодіжного націоналістичного конгресу та ГО «Борець».  Не лише привітання було головним завданням акції, а й спілкування з Героями, які можуть розказати про своє минуле, навчити чогось нового. За словами волонтера Володимира Угрина, для молодих українців послухати людей, які пережили такі страшні часи і досі вірять в Україну і в них, було дуже корисно та приємно.

«Радість не у матеріальному, а в тому, що ви прийшли сьогодні до мене, відвідали, приділили час та увагу», - розповідає із сльозою радості на очах член братства ОУН-УПА Оприск Роман Євстахович.

Збір коштів для ветеранів УПА став першою акцією новоствореного івано-франківського осередку Молодіжного націоналістичного конгресу. Члени МНК упродовж кількох тижнів займалися збором коштів: відвідали підприємців міста, депутатів Верховної Ради України.

«Як виявилося, дуже багато малих підприємств міста займаються благодійною діяльністю, більшість уже приготувала подарункові пакети для сиріт, але багато хто відгукнувся й на наш заклик», - розповів Андрій Вовк, голова осередку.

У результаті, зібрану суму активісти передали обласному осередку братства ОУН-УПА. Голова братства, Фотій Володимирський, зазначив, що більшість ветеранів гостро відчувають потребу у ліках, купівля яких забирає значну частину пенсії, тому на зібрані гроші вирішили придбати ліки для тих ветеранів, які їх зараз потребують.

«Безсумнівно, акції такого формату необхідні не лише ветеранам, а й молоді. Та не лише на свята слід пам’ятати про ветеранів, увагу їм слід приділяти набагато частіше. Я впевнений, що акція буде продовжуватися, і наступного року  до неї долучиться ще більше міст», - говорить Сергій Кузан, голова МНК.