ОУН(б) вимагає переглянути вердикт ФІФА і закликає підключитися до цього державну владу

30.09.2013
Про це йдеться в звернення Організації Українських Націоналістів (бандерівців). «Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає українську спільноту долучитися до збору підписів під Петицією з проханням виключити символіку ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів. ОУН (б) звертається до керівництва ФФУ, Президента України, Уряду, депутатів Верховної Ради України з проханням сприяти в поданні апеляції до міжнародних спортивних інстанцій з вимогою переглянути несправедливий, з української точки зору, вердикт ФІФА і виправдати український футбол в очах міжнародної спільноти», – йдеться в зверненні. «Попри те, що українська громадськість направила листа до ФІФА з обґрунтуванням необ’єктивності моніторингу організації «Футбол проти расизму в Європі», ця міжнародна футбольна інстанція все таки винесла жорсткий вердикт, при цьому підійшла до цього питання поверхнево, не врахувавши норми європейського права. Внесені в моніторинг ФАРЄ символіка українських націоналістів, постаті Шухевича і Бандери не відносяться до дискримінаційних символів і постатей з точки зору європейського правочинства», – апелює ОУН(б). Націоналісти через пресу також звертаються до Міжнародної Федерації Футбольних Асоціацій:

«Ми просимо ФІФА переглянути свій вердикт і керуватися в подальшому при розгляді подібних справ принципами об’єктивності і неупередженості й не брати до уваги моніторинги, підготовані заангажованими особами, що можуть виконувати певне політичне замовлення».

Повний текст звернення

Ситуація з покаранням збірної України у вигляді ключового відбірного матчу Чемпіонату Світу без глядачів, штраф для Федерації футболу України, п’ятирічна дискваліфікація «Арени Львів» за ніби то використання «дискримінаційних» символів під час матчу Україна-Сан-Марино ударили по спортивному і міжнародному авторитетові України.

Попри те, що українська громадськість направила листа до ФІФА з обґрунтуванням необ’єктивності моніторингу організації «Футбол проти расизму в Європі», ця міжнародна футбольна інстанція все таки винесла жорсткий вердикт, при цьому підійшла до цього питання поверхнево, не врахувавши норми європейського права. Внесені в моніторинг ФАРЄ символіка українських націоналістів, постаті Шухевича і Бандери не відносяться до дискримінаційних символів і постатей з точки зору європейського правочинства. Під час Нюрнберзького трибуналу, який давав оцінку і виносив вирок злочинам нацизму та їх організаторам, ОУН і УПА не були включені до переліку організацій та структур, що співпрацювали з гітлерівським режимом, отже, прив’язувати ці структури та їх керманичів до нацизму є, з правової точки зору, недоцільно. На міжнародному рівні в жодній державі Світу не було на офіційному рівні засуджено дії ОУН і УПА, як не було засуджено Степана Бандеру і Романа Шухевича. За українським законодавством керівників українського визвольного руху та структури ОУН і УПА визнано борцями за незалежність України. Це вказано в чинному нині Указі третього президента України Віктора Ющенка. Враховуючи, що ситуація із покаранням української футбольної спільноти наносить удар по іміджу України на міжнародній арені, справа набуває загальнонаціонального значення, в якій відстояти український інтерес стає не лише ділом громадськості, а й обовязком державної влади. Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликає українську спільноту долучитися до збору підписів під Петицією з проханням виключити символіку ОУН-УПА з переліку дискримінаційних символів. ОУН (б) звертається до керівництва ФФУ, Президента України, Уряду, депутатів Верховної Ради України з вимогою сприяти в поданні апеляції до міжнародних спортивних інстанцій з вимогою переглянути несправедливий, з української точки зору, вердикт ФІФА і виправдати український футбол в очах міжнародної спільноти. Ми також просимо ФІФА переглянути свій вердикт і керуватися в подальшому при розгляді подібних справ принципами об’єктивності і неупередженості й не брати до уваги моніторинги, підготовані заангажованими особами, що можуть виконувати певне політичне замовлення. Політиці не місце в спорті!