Обрано нове керівництво МНК (ФОТО+ЗВІТ)

11.02.2013

10 лютого Молодіжному Націоналістичному Конгресу виповнилося 12 років. Багато це чи мало? Судити можна лише за єдиним критерієм: скільки було зроблено організацією за цей час. Щоб підбити підсумки та обрати нові керівні органи і відбувся VII Всеукраїнський Збір МНК, який цього року вперше відбувся у Полтаві та традиційно розпочався з виконання Гімну ОУН та молитвою.

На захід було делеговано 32 дійсних членів МНК, які безпосередньо вирішували склад керівних органів та приймали звіт організації за 2011-2012 роки. Окрім них, на зборі були присутні представники МНК з різних куточків України та запрошені гості. Зокрема, Почесний Член МНК, народний депутат України Олег Медуниця, настоятель парафії Пресвятої Трійці міста Полтава отець Юрій Кролевський, добрі друзі організації - народний депутат Юрій Бублик (ВО "Свобода") та депутат Ленінської райради міста Полтава Віктор Стеблянко, а також керівник медіа-ресурсу ФРІ Світлана Шаповал та інші.

У своїх виступах гості говорили про різне, але зійшлися на тому, що радо допомагатимуть Молодіжному Націоналістичному Конгресу і надалі, оскільки діяльність організації полягає в творенні української справи та вихованні нової генерації української еліти. Саме це є ключовими пріоритетами у сучасному суспільстві.

"Хочу сказати, що ви відбуваєте свій збір у непростих умовах. Бо ситуація, що склалася – небезпечна. Ми часто згадуємо заповідь українського націоналіста "Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за Неї". Мені не хочеться, щоб  хтось гинув, але нашу державу може врятувати лише те, що саме ви наповните її українським змістом. Інакше – суцільне засилля російського "брата". А Україна – наша територія, на якій ми можемо створити умови для захисту прав на життя", - зазначив у вітальному слові Олег Медуниця. Він закликав не вірити в те, що існуюча влада може піти мирним шляхом. "Треба розуміти, що боротьба за Україну буде безкомпромісною і тотальною. Вороги розуміють тільки мову сили. Станьте цією силою і переможете".

Вітання членам Всеукраїнського Збору МНК передали керівники Молодого Народного Руху, Спілки Української Молоді, Конгресу Українських Націоналістів, Фундації Регіональних Ініціатив, молодіжного крила партії Віталія Кличка та інші організації.

Голова МНК Сергій Кузан відзвітував про діяльність організації за два роки. Він окреслив основні напрямки роботи: просвітницький, зовнішній, вишкільний та інформаційний.

"Попри труднощі, що існують у всіх сферах, в організації помітна динаміка. Ми розвиваємося, і цей розвиток, я сподіваюсь, триватиме. У нас є всі можливості", - зазначив у виступі Сергій Кузан.

Також перед Збором прозвітували голова Секретаріату МНК Іван Кішка та Голова Ради Честі Соломія Фаріон.

Наступним кроком стало голосування за нові керівні органи. Головою МНК на другий термін переобрали Сергія Кузана, заступниками стали – Соломія Фаріон та Віталій Вовк. До Центрального Проводу також увійшли Андрій Бень, Іван Ковалик, Олександр Резнік. Головою Секретаріату обрано Івана Кішку, Раду Честі очолив Дмитро Жмайло.

"Дякую за виявлену довіру. Я розраховую на те, що скоро прийде молоде членство, яке замінить мене та членів Проводу. А поки що – перед нами стоять великі завдання. Перш за все – вишкільно-кадрова робота. Треба сконцентруватися на вихованні дійсних членів організації, адже вони – новий тип українця, еліта, революціонери", - виступив Сергій Кузан, новообраний Голова МНК.

Із заключним словом до присутніх звернувся Іван Ковалик, новообраний член Центрального Проводу.

"Молодіжному Націоналістичному Конгресу вже 12 років і задумка, яка ставилася під час створення, була виконана. Існування організації є правильним кроком. Для багатьох людей МНК - середовище ідейного зростання, символ гордості і активної життєвої позиції. Саме ми повинні творити теперішнє і майбутнє, виховувати молоду українську націю", - зазначив він.

VII Всеукраїнський Збір МНК урочисто завершився виконанням державного Гімну України та покладанням квітів біля пам’ятної дошки Симону Петлюрі.