“Ні!” фінансуванню проросійських організацій: МНК підтримує політику Міністерства молоді та спорту

16.03.2017

13 березня 2017 року на одному проросійському інформаційному інтернет-ресурсі була розміщена стаття, в якій голова молодіжної громадської організації “Студентська республіка” Павло Вікнянський звинувачує Міністерство молоді та спорту України в порушенні процедури проведення конкурсу проектів громадських організацій та здійсненню “політичних розправ за ідеологічним та політичним принципом”.

Стаття містить відомості, які не відповідають дійсності та містять ознаки маніпуляції,  суперечать принципам об’єктивності та правилам етики. Згадується і “Молодіжний Націоналістичний Конгрес” як права ультрадикальна організація, яка отримує додаткові бонуси від “ура-патріотизму” Міністерства.

Більшість фактів, наведених у публікації, підтверджуються лише словами Павла Вікнянського та не містять посилань на офіційні документи чи інші джерела інформації.

Голова “Студреспубліки" обурюється зауваженнями громадського моніторингу, складених на основі анкетувань учасників заходів, зокрема про проведення заходів російською мовою та про залучення на захід спікера, який відверто закликав бойкотувати мобілізацію. Павло Вікнянський скромно замовчав той факт, що проекти  “Студреспубліки” подавались згідно пріоритету “Формування громадянської позиції і національно-патріотичне виховання молоді” та що, окрім цього, моніторинг виявив на заході масове вживання алкоголю та сутички на базі алкогольного сп’яніння. Виявлені порушення напряму суперечать “Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки”, затвердженою Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015, вимогам та очікуваним результатам Постанови Кабінету Міністрів “Про затвердження Державної цільової соціальної програми “Молодь України” на 2016-2020 роки” та іншим нормативним актам.

“Молодіжний Націоналістичний Конгрес” висловлює підтримку політики національно-патріотичного виховання Міністерству молоді та спорту України,  зокрема щодо припинення фінансування громадських організацій, які своїми заявами та діяльністю підміняють зміст національно-патріотичного виховання поширенням ідей “русского міра”, перешкоджають впровадженню Стратегії національно-патріотичного виховання та використовують кошти Державного бюджету не за призначенням.