Як МНК святкував свій 12-й День Народження

14.02.2013

Всеукраїнський Збір Молодіжного Націоналістичного Конгресу, попри всю офіційність і серйозність заходу, має іншу сторону. Збір – це не просто з’їзд людей з різних куточків України, які пов’язують своє життя з МНК, це зустріч друзів, що неодноразово пройшли разом "вогонь і воду". Чомусь це особливо гостро відчувалося в день святкування дванадцятої річниці МНК.

Для кожного з нас - тих, хто приходить і залишається, організація стає навіть не частиною життя, а самим життям. Як сказав під час святкування член Центрального Проводу МНК Іван Ковалик "це середовище ідейного зростання, об’єкт гордості".

Святкування відбулося у приміщенні дитячого табору, директоркою якого є досить цікава жінка – Сердюк Людмила Вікторівна. Дуже щира, приємна і простодушна. Ми вже потім дізналися, що вона – одна з організаторок Народного Руху України в Полтаві.

"Дуже приємно бачити вас тут. Ви – молоде покоління української нації. Ви усвідомлюєте себе націоналістами, що означає: ви боретесь за Україну. А я колись була затятою комуністкою. Одного разу спитала в хлопця, що співав повстанських пісень, чи справді він так любить Україну. "А як інакше?! Чому французи люблять Францію, китайці – Китай, англійці – Англію?!" Тоді мені стало неймовірно соромно за себе. І я твердо вирішила стояти за Україну", - розказала пані Людмила.

У програмі святкування було передбачено представлення відео та сценок від кожного осередку. Саме вони і стали родзинками вечора.

За висвітлення тематики теренової гри "Гурби-Антонівці" взялися одразу чотири осередки: Полтавський, Київський, Сумський і Львівський. Кожен неповторно: хто співав, хто танцював, хто вражав костюмами…У цілому, гумористичний настрій сценок розвеселив кожного присутнього. "Гурби" за досить тривалу історію існування стали для кожного учасника найочікуванішою подією року…Ось чому вони виявилися такими популярними в постановках. А ось Тернопіль розіграв цілу казку, написану в віршах. На імпровізовану сцену виходили Король, Принцеса, Кіт…до речі, не дивно, що саме Тернопіль виграв конкурс і отримав приз від новообраного керівництва.

А щойно всі осередки виступили, почалися запальні танці.

"Для більшості з нас, це був перший збір МНК, тож всі захотіли відвідати його сумською організацію. Захід став ще однією приємною сторінкою нашого організаційного життя", - говорить Катерина Волченко, член Сумського МНК.

А Гліб Стрижко з Полтави запевняє, що відчув себе у новому для нього середовищі МНК не членом організації, а частиною родини. Мабуть, кожен привіз з собою порцію натхнення та нових ідей і сил для їх реалізації.