Діаспора збирає спостерігачів на українські вибори

20.02.2012
Світовий Конґрес Українців (СКУ) заявляє про організацію делегації міжнародних спостерігачів для активної участі у виборчому процесі в Україні.
Про це СКУ заявило у відповідь на зроблене 25 січня 2012 р. повідомлення  міністра закордонних справ України про намір запросити міжнародні інституції на парламентські вибори, які відбудуться 28 жовтня 2012 р.
“Спостереження за парламентськими виборами в Україні, як і раніше, є пріоритетом для СКУ. Право на вільні і справедливі вибори є одним з основних демократичних прав, що виражає політичну волю народу. СКУ закликає всіх виборців узяти участь у голосуванні 28 жовтня 2012 р.,  під час парламентських виборів в Україні”, – заявив президент СКУ Евген Чолій.
Співголова комітету Тамара Олексій наголосила на життєво важливій ролі міжнародних спостерігачів у підвищенні прозорості виборчого процесу. Інший співголова Павло Ґрод відзначив: “Забезпечення вільних і справедливих виборів є вирішальним для розвитку демократії в Україні. Ми гордимося, що міжнародні спостерігачі за виборами під проводом СКУ, який координуватиме свою працю зі складовими організаціями, будуть продовжувати підтримку народу в Україні”.
Довгостроковий і короткостроковий моніторинги та інформація про хід виборчого процесу має вирішальне значення для захисту молодої демократії в Україні. На останньому засіданні Ради директорів СКУ було прийнято ухвалу про створення спеціальної комісії, яка буде здійснювати керівництво і координацію міжнародної місії спостерігачів. Завданнями комісії є запросити досвідчених добровольців зі  складових організацій СКУ у всьому світі, розробити стратегію спостереження за виборами, підготувати навчальні матеріали і інструктаж для спостерігачів за виборами та координувати місію спостерігачів.
Нагадаємо, СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 32 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 13 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний неурядовою організацією у Економічній та Соціальній Раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.