Чергова спроба зриву виборчого процесу в Сумах

28.10.2012
27 жовтня, м. Суми. Останній вечір перед виборами. У виборчому штабі кандидата в народні депутати Олега Медуниці працівник, що координує роботу спостерігачів та членів ДВК від кандидата О.Медуниці, здійснює їх плановий обдзвін з офісного телефону 095 XXX XX XX. Приблизно о 17:00 блокується можливість здійснювати вихідні дзвінки. При наборі чергового номеру, лунає відповідь: “Неможливо встановити з'єднання через нелегальний канал звязку, який використовує оператор, з мережі якого ви телефонуєте”. Коли купили нову сім картку (099 915 29 49). Десь о 17:30 продовжили продзвін з цього номера. Обидві сім картки куплені в фірмовому магазині МТС м.Суми. Близько 18:00 аналогічним чином відключається друга сім картка.
На аналогічні запити МТС надає інформацію: Ваше звернення розглянули в Центрі Обслуговування Абонентів. Ознайомтесь, будь ласка, з інформацією, яка Вас зацікавила. Повідомляємо, що згідно з пунктом 1, підпунктом 17, статті 39 Закону України "Про телекомунікації", оператори телекомунікацій зобов'язані вживати заходів щодо недопущення несанкціонованого доступу до телекомунікаційних мереж і інформації, яка передається цими мережами. Таким чином, згідно з пунктом 8.4.10 "Умов користування мобільними мережами ПрАТ "МТС Україна", за номером 0ХХ ХХХ ХХ ХХ відбулось тимчасове обмеження обсягу послуг мобільного зв’язку. На даний час заявка № ХХХХХХХХ находиться на розгляді співробітниками Служби Безпеки компанії МТС. По факту розгляду Ви будете додатково проінформовані.

Також, за інформацією з ЦОА, дане блокування може бути використано щодо СІМ карт, які порушили норми договору (накручування бонусів, тощо), були вкрадені, або якщо відбуваються спроби перехоплення сигналу з сімки третьою стороною. Тобто, банальної «прослушки».

Отже, якщо з першої сім картки, яка використовувалася досить довго, теоретично, оператор МТС міг зафіксувати порушення, то з другої СІМ картки встигли  здійснити вихідні дзвінки протягом півгодини на 10 номерів перед її заблокуванням. І, за збігом обставин, це відбувається в переддень виборів у штабі опозиційного кандидата в народні депутати. Всі номери – офіційних спостерігачів та членів ДВК, якими здійснювалась координація діяльності під час виборчого процесу в день голосування 28.10.2012

З 20:00 в офісі кандидата Медуниці заблоковано доступ до мережі Інтернет.