11 грудня: ціна мирного світанку

11.12.2013

11 грудня почалася атака силовиків на Майдан. За словами хлопців з «Вільних людей» (14 сотня «Самооборони Майдану»), близько першої ночі вони отримали інформацію, що зі сторони Михайлівської площі приїхали автобуси з військовими. Кілька хвилин потому – і внутрішні війська разом з «Беркутом» оточили Майдан з трьох сторін: Європейської площі, вул. Інститутської та Михайлівської.

«У той час людей на Майдані було мало. Хлопці одразу опинилися по інший бік барикад, а дівчат і жінок попросили згрупуватися і відійти подалі від місць сутичок. Вони почали обдзвонювати людей, аби ті виїжджали на захист Майдану», - говорить Андрій Кладочний, МНКівець, що зараз входить до 14-ї сотні.

Тим часом, зі сторони Михайлівської внутрішніми військами почався розбір барикад. Десь за пів години за допомогою «болгарок», барикаду зруйнували.

«Ми опинилися обличчями до облич військових. Засобів захисту у нас не було, тож розраховували лише на власні сили. Стали ланцюгом, аби не дати силовикам пройти на територію Майдану», - говорить Мирослав Ольшанський, МНКівець з міста Суми.

За його словами, «молоді хлопчики» з внутрішніх військ лише розбирали барикади, а потім на зміну їм став «Беркут». Почалася штовханина, силовики намагалися витягувати людей з ланцюгів. Проте, їм це не вдалося. Ніяких спецзасобів не було застосовано. Повідомляється, що провокатори вкинули до силовиків «фаєр», але нічого серйозного не сталося.

«Десь за пів години після початку штурму без барикад, «Беркут» відступив. Почали радитися, перегруповуватися. Чисельно, вони, звісно, переважали. До того ж, могли змінюватися. У нас такої можливості не було», - говорить Андрій Кладочний.

Попри це, кияни та люди з інших міст мобілізувалися напрочуд швидко: на Майдан зі сторони КМДА приходили нові захисники. «Беркут» не перебував зі сторони «четвертої» барикади. «Була атака «ті тушок», яку швидко відбили», - говорять очевидці.

«Якщо хлопці з внутрішніх військ – неагресивні, спокійні, то «Беркуту» не потрібен наказ як вмотивування до вбивств. Ми говорили з ними. Вони дійсно не розуміють, чому ми тут стоїмо, кричать щось на зразок «не страждайте фігнею, йдіть працювати»», - додає Андрій Кладочний.

Окрім цього, екс-голова МНК, народний депутат України Олег Медуниця був змушений лягти під колеса КрАЗу, аби не пропустити його на територію Майдану. А Голова Секретаріату МНК закликав людей, за можливістю, чергувати біля наметів - "тітушки" під прикриттям міліції  грабують майно.

Тож світанок зустріли. Є кілька поранених, але можна з впевненістю сказати: самооборона майдану – діє. Народ здобув маленьку перемогу. Залишається найважче: втримати її.