У Києві задзвонили Шевченкові дзвони

15.03.2012
12 березня у Будинку Вчителя відбувся творчий вечір “Шевченків дзвін”. Власне, відзначення Шевченківських днів є народним святом, яке має  більше ніж півторасотлітню традицію. Це важко пояснити, але свято глибоко укоренилося в народі, як і звичай поклонятися могилі Шевченка в Каневі.
«Ми збираємося на свято любові, а не просто вшанування дати.  Та любов і створює нову сім’ю вольну і нову. Любов єднає. Поет своїм заповітом створив свято єднання, яке зібрало нас і сьогодні…. Жодні організаційні заходи не можуть зібрати і з’єднати – єднає любов» - такими словами відкрила вечір ведуча ЛЕСЯ МАТВІЙЧУК. 
Відомий дисидент, письменник, доктор філософії ЄВГЕН  СВЕРСТЮК зазначив: «Покликання і талант — наче синоніми. Але з талантом можна жити відносно спокійно, а покликання — кудись веде й кличе… Нині ми вже собі не уявляємо, крізь які товщі відчуження, індиферентизму й профанації мали проходити «думи» Кобзаря. «Попідтинню, сиротами» — думалося йому... Така велика сила людини з Покликанням. Її не поставиш сумирно стояти в одностайному ряду й не змусиш мовчати разом з усіма».
Окрасою сцени став портрет Тараса Шевченка у виконанні заслуженого художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка ВАЛЕРІЯ ФРАНЧУКА. «Нещодавно я відкривав світлицю Тараса Шевченка у Прилуках, на днях – виставку, присвячену Шевченківським дням, у Борисполі, а сьогодні маю вже третю можливість сказати про нашого Пророка добре слова, якщо на це буде Божа ласка. Кожного року, коли в Будинку Вчителя проходять Шевченківські дні, я приношу зроблене своїми руками. І цього року я презентую портрет Шевченка у сепії» - зазначив митець. 
У вечорі приймали участь відомий дисидент, письменник, доктор філософії Євген Сверстюк, відомий дисидент, письменник, політв’язень Василь Овсієнко, кобзар Тарас Компаніченко та гурт “Хорея козацька”, рок-гурт “Сад”, співачка Леся Чарівна, скрипалька Віра Бондар, бандурист Ярослав Джусь, молодий актор Ігор Іванов, декламатори Юля Морозюк, Тарас Пушкар, Леся Матвійчук та інші.
Організатор: українське відділення Міжнародного ПЕН-клубу.
Контакти: 
Олександра Матвійчук
067 449 48 39
avalaina@gmail.com